a

Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us

Slide ANNE BEBEK
YAŞAM MERKEZİ
Toplu ve bireysel eğitimlerin de içinde yer bulduğu Mothers’ Milk’de emzirme dönemine mükemmel bir giriş yapmak mümkün.
Slide İLK EMZİRME
MARKASI
Uyku ve bağlanma, doğum sonrası bebek bakımı ve daha pek çok değişik konuda seminerlerin yanısıra Mothers’ Milk çok renkli bir merkez.
Slide ANNE SÜTÜ
EŞSİZDİR.
İlk günden başlayan doğal yaşam; anne sütü hakkında bilmeniz gerekenler...

2000 yılından bu yana Emzirme Danışmanı olarak hizmet veren Arzu Yörükoğlu, danışmanlığının başından bugüne dek yegane destek aldığı marka olan Ameda’yı yolculuğunun içine alarak, bu sefer de anneler için Mothers’milk isminde bir Anne&Bebek Yaşam/ Emzirme Merkezi’ni yapılandırıyor. 1993 yılında kendisi de ’emziren anne’ olarak başladığı serüvenine, oğluna ilk 6 ay tek başına, 1,5 yaşına dek de ek gıdalarla birlikte anne sütü vermesinde büyük etkisi olan özellikli; hastane tipi bir süt pompasını, annelere kiralamaya başlıyor. Ve Ameda markasından her anne yararlanabilsin, bol bol sütlerini bebeklerine ulaştırabilsin arzusuyla Türk annelerine destek getirmek için kolları sıvıyor. O günden bugüne kendi kurduğu firmasında gerek sesiyle gerek elleriyle birçok anneye değiyor. 27 yılda yoğun emek vererek birçok deneyim birikimi yapıyor. Emzirmeyi mükemmel bir biçimde deneyimleyen bir anne olmanın gururuyla enerji, kararlılık ve istekle hekimlere, hastanelere konuyu ve ürününü tanıtıyor. Her yıl birkaç yüzün üzerinde emziren anneye danışmanlık veriyor. Emzirmeyi başarmalarına önemli bir destek getiriyor. Ve bu sayede Emzirme Çözümleri sektörünün mimarı oluyor. Birçok seminerler, kongrelere katılıyor. Satellite sempozyumlar düzenliyor. Türk Hekimlerine tanıtılan önemli ürünlerde öncülük ediyor. Büyük kurumlarla eşgüdümsel çalışmalarda bulunarak her yıl ülkemizde de kutlanan Emzirme Haftalarının daha büyük ses getirmesini sağlıyor.

Şimdi de bugün çalışmalarına devam etmek üzere, iyi bildiği hizmet tarafını çoğaltacak ve önemli bir katma değer yaratacak şekilde Mothers’milk Anne&Bebek Yaşam Merkezi’ni açıyor.

Mothers’milk anne& bebek yaşam ve emzirme merkezinde bebek ve anne/kadın sağlığını destekleyen, doğum öncesi ve sonrası için özenle seçilmiş, birbirinden doğal pek çok niş ürün mevcut. Bir kadının en özel süreçlerinden biri olan hamilelik ve ilk annelik dönemine yönelik olarak Arzu Yörükoğlu Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştiriyor. Mothers’milk derslerinde emzirme dönemine bireysel ve toplu eğitimlerle giriş yapmak mümkün. Uyku, bağlanma, içgörüyle doğum sonrası bebek bakım konulu atölye ve seminerleri yanısıra Mothers’milk wellness, egzersiz, yoga ve dans çalışmaları ile kadın beden enerjisini yüksek tutmayı hedefliyor. Annelikten yaşam merkezine varan bu serüvende ışıl ışıl, dişil bir enerji ile özünde kadına önem veriyor.

Piyon Emzirme Çözümleri, çalışma alanlarından biri de bebeğin emme yapamadığı veya yeterince yapamadığı her tür durumda, bebeğin emişini taklit edebilen, emme ritim ve basınç ayarlı Hastane Tipi Elektrikli Süt Sağım Pompaları’ nın da Kiralama-Satış hizmetini veren bir firmadır. Ameda firmasının Türkiye’ de tek yetkilisi ve distribütörüdür. Süt Sağım Pompalarının ülkemiz hastanelerinde mevcudiyet kazanmasında olan büyük payı sebebi ile tıbbın içinde önemli bir yere sahip olan firmaların başında gelen bir kurumdur.

Umarız siz de her anne gibi ilk 6 ay tek başına, 6 adan sonra da ek gıdalarla beraber emzirerek anne sütü verebilirsiniz. Her anne bunu yapabilecek olmasına rağmen ilk dönemde yapılan yanlışlarla bebeğine tek başına anne sütü veremeyen anne sayısı, maalesef ki ülkemizde hayli  fazladır. Biz 25 yıldır bu işi yapıyoruz. Şirket kurucu ortağımız ve kurum başkanımız; Arzu Yörükoğlu ses sese, yüz yüze her yıl binlerce anne ile görüşmelerde bulunmaktadır.  Bu annelerin içinde sütü olmayan ise sadece 5 anneye rastlamıştır. Sözün özü, her annenin sütü bebeği için aslolandır ve tek başına ilk 6 ay için her bebeğe yeterlidir. Sadece bazı doğru bilinen yanlışları engelleyerek tek başına anne sütü vermek yani emzirmek mümkündür. Öncelikle hemen belirtmek gerekirse; bildiğimiz gibi belirli bir doğum ağırlığıyla doğan bebekler doğumdan sonra ağırlığının belirli bir kısmını kaybedebilirler, ancak 10 günlük olduklarında doğdukları kiloya tekrar gelirler, İşte buraya kulak vermenizi öneririz.’’ Eğer anne emzirerek bebeğini ilk 10 günde doğum kilosuna getirmiş ise, o anne – bebek hakkında ’’ ilk 6 ay tek başına anne sütü verebilir- alabilir’’ diye söz edebiliriz.  Ancak bunun tersi olduğunda o anneye sütünün yetersiz olduğu ile ilgili yaklaşımda bulunmadan, bebeğe ek gıda başlamadan bazı kriterler gözden geçirilmelidir. İşte firmamız, öncelikle anneye bilgi vermeyi amaçlayan bir yapı içerisinde emek yoğun çalışmaları ile anneye özgüven kazandırma konusundaki yaklaşımları sergileyen bir anlayışın mimarı olmayı hedeflemiştir.

Maddelemeye çalıştığımız bazı bilgiler ile hemen doğum sonrası dönemde size yıllar içinde ilk ses olmaya çalıştığımız konuların en önemlilerini aşağıda derleyip toplayarak sizler için bir araya getirdik. Elbette bizim konumuz; ilk 6 ay bebek beslenmesinde tek başına anne sütü verilmesinde büyük pay sahibi olan Hastane Tipi Elektrikli Süt Sağım Pompalarının efektif ve doğru, yani olması gerektiği gibi kullanımı ve elbette sonucunda da tek başına anne sütü dönemine getireceği katkının maksimum düzeyde olması!

Open chat
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?