a

Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us
  /    /  Meme Ucu Koruyucuları & Yardımcıları  /  Ameda Duoshell Çiftli Meme Ucu Çıkarıcı ve Koruyucu Kalıp

Ameda Duoshell Çiftli Meme Ucu Çıkarıcı ve Koruyucu Kalıp

 149,90

Aşağıda yazan bilgileri edinmekle birlikte, ürünün size tamamıyla uygun olup olmadığı bilgisine yine de sahip olmak isterseniz 0216 455 40 78 numaralı telefondan Pompa Seçim Eğitmeni/ Emzirme Danışmanına sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

110 adet stokta

Açıklama

Ameda Meme Ucu Koruyucu Kalıp ve Ameda Anatomik Meme Ucu Kalıbı annelerden gelen talepler doğrultusunda hem göğüs kalkanı hem de meme ucu çıkarıcı olarak tek ürünün çok sık rastlanan bu iki ayrı konuya hizmet edebilmesi maksadıyla üretilmiş ve aynı paket içinde bir arada satışa sunulmuştur.

Ameda Anatomik Meme Ucu Kalıbı; doğum öncesi ve sonrasında kullanılan bu etkili ürün, uyguladığı negatif basınç ile düz ve içe dönük meme uçlarının çıkarılması amacıyla kullanılır. Tıbbın içinde güvenle yer bulan ve yıllardır emzirme danışmanları, sağlık personeli ve profesyonelleri tarafından önerilen ürünün, en etkili sonuç için hamilelikten itibaren kullanımı önerilmektedir. Özellikle meme ucu içe dönük anneler bebeklerini emziremeyeceklerini düşünürler. Özellikle gebeliğin 3. Trimesterinden ( 27.- 40.haftaların arasında) itibaren 1 saatten başlayacak şekilde her gün birer saat arttırarak uyku saati dışında tam gün iç çamaşırın içinde rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Doğum sonrasında meme ucunun bebeğin kavrayacağı hale gelmesi çok kolay olacaktır. Duruma göre de doğum sonrasında kullanımı devam ettirilir. Emzirmeden 30 dak. evvel takılması emzirme yaparken bebeğin memeyi kavramasını kolaylaştırır. Bebek iyice kavrar hale geldiğinde ürün kullanımı sonlandırılmalıdır.

Ameda Meme Ucu Koruyucu Kalıp; aynı zamanda çatlamış ya da yara olmuş göğüs uçlarını sürtünmelerden korumak için tasarlanmıştır, ürün iç çamaşırının içinde kullanılır. Çatlak olmasını engellemek adına özellikle kullanımı önerilen bu kalkanın öncelikli amacı; doğumun sonrasında, annenin emzirme döneminde iki emzirme arasında kullanımı ile meme ucunun çatlak ve yaradan korunmasını sağlamaktır. Meme ucunun içinde kaldığı yuvarlağının çapı tüm aerolayı kapsayacak kadar büyüktür. Böylece, sadece meme ucunda olmayıp tüm kahverengi kısımda çatlak/ yaraları olan anneler için ideal ve eşsiz bir kullanım imkanı sunar. Aynı zamanda sızan sütleri emdirmek amacıyla ürün üzerindeki oluğa yerleştirilecek tampon veya pamuk sayesinde meme ucu kuru kalmaktadır. Piyasada mevcut olan diğer muadilleri, sızan sütleri iç haznesinde biriktirdiği için annenin meme ucu sütle temas etmekte ve dolayısıyla da meme ucunun kuru kalmaması da memede iyileşmeyi engellemesinin yanı sıra meme iltihabına sebep oluşturabilmektedir. Ürün üzerindeki büyük hava delikleri sayesinde meme ucu çok iyi hava alarak korunmuş / iyileştirilmiş olur. Anne uyanık olduğu saatlerde emzirme aralarında kullanabilir. Aynı zamanda emzirme esnasında diğer memeden gelen sütleri toplamak ve bebekte kullanmak  için de kullanılabilir.

Ürünün özellikleri; Ürünlerin herbiri medikal plastikten yapılmıştır. Tekrardan kullanılabilir. Sabunlu sıcak suda yıkamak suretiyle temizliği yapılabilir. İlk kullanım öncesi steril edilmesi  önerilir. Her kullanım sonrası sabunla temizliği yapılan ürünün kaynatılarak veya sterilizatörde Steril edilmesi uygundur. Kalkan maksatlı kullanılan ürün parçaları emici herhangi bir tampon veya pamuk içten yerleştirildiğinde  sızan sütleri emer. Delikleri sayesinde acıyan göğüs uçları hava almaya devam eder.

 

Open chat
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?